Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Dziki Zachód Calamity Jane

Potencjał edukacyjny 9 z 10 gwiazdek
9 / 10
Atrakcyjność dla widza 9 z 10 gwiazdek
9 / 10

Rekomendacja ZEF

Przepiękna wizualnie animacja, inspirowana życiem Marthy Jane Cannary - jednej z najsłynniejszych kobiet w historii amerykańskiego osadnictwa. Tytułowa bohaterka to nieustraszona dwunastolatka, która przez życie najchętniej puściłaby się galopem. Jest silna, odważna i… jest dziewczyną, co w czasach Dzikiego Zachodu oznacza jedno: przygody nie są dla niej. Ale właściwie, kto tak powiedział?

 „Film o nieoczywistej urodzie, który uruchamia wyobraźnię dziecka i czyni z niego aktywnego widza. Jest to świetnie opowiedziana, inspirująca historia o przekraczaniu granic, narzuconych norm i siebie samej.”(Jury Konkursu Głównego 8. MFF Kino Dzieci)

„Za inspirującą (nie tylko dla dziewczyn), ciekawie opowiedzianą historię i czarującą wizualnie animację. Wild Wild West dla wszystkich!". (Jury ZEF 8. MFF Kino Dzieci).

Eksperci oceniający film: Agnieszka Piotrowska-Prażuch, Artur Lecybil, Bolesław Drochomirecki

7996721

Ocena natężenia treści spornych: brak

Brak

Metryka filmu

Opis filmu

Kiedy Martha Jane z rodziną i innymi osadnikami wyrusza w podróż przez Amerykę, nawet nie przypuszcza, ile nowych przeżyć ma przed sobą. Na razie jednak dni upływają jej na opiece nad rodzeństwem. Dopiero niespodziewany wypadek na drodze, zmienia bieg zdarzeń: ktoś musi zastąpić tatę Marthy Jane w prowadzeniu powozu. W sekrecie przed innymi, dziewczynka uczy się posługiwać lassem i trenuje jazdę konną, co nie wszystkim się podoba. Kiedy w obozie dochodzi do nieporozumienia, Marta Jane rzuca się do ucieczki, by udowodnić swoje racje. Przed nią pełna niebezpieczeństw trasa, nieprzewidziane tarapaty i…  masa przygód! Czy uda jej się pokonać wszystkie przeszkody? „Dziki Zachód Calamity Jane” to ekscytująca opowieść o harcie ducha, przezwyciężaniu uprzedzeń i walce o marzenia, które należy chwytać na lasso, by nie pozwolić im umknąć.

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.