Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Dancing Queen

Potencjał edukacyjny 8 z 10 gwiazdek
8 / 10
Atrakcyjność dla widza 9 z 10 gwiazdek
9 / 10

Rekomendacja ZEF

WYRÓŻNIENIE ZEF na 63. Zlin Film Festival

Poruszająca historia o bardzo międzypokoleniowym charakterze. O konfliktach, pretensjach, szukaniu porozumienia i pojednaniu, na które nigdy nie jest zbyt późno.Ta inspirująca opowieść o przezwyciężaniu słabości, determinacji i samoakceptacji porywa młodszych i starszych widzów, również za sprawą kołyszących rytmów piosenek Abby. To udana próba stworzenia elektryzującego filmu tanecznego dla młodych odbiorców, inspirowana takimi klasykami jak "Dirty Dancing" czy "Billy Elliot". Ważne miejsce zajmuje temat ciała i związanych z nim zagrożeń, których udaje się uniknąć dzięki uwadze rodziców i opiekunów.

Jury rekomendujące film: Kaja Łuczyńska, Katarzyna Januszewicz-Kot, Agnieszka Piotrowska-Prażuch

queen

Metryka filmu

Opis filmu

Świat 12-letniej Miny zostaje wywrócony do góry nogami, gdy słynny tancerz Edvin przeprowadza się do jej miasta. Zakochuje się po uszy, a kiedy on zaprasza miejscowe dzieciaki na przesłuchanie do nowej ekipy tanecznej, Mina widzi swoją szansę i zapisuje się. Odurzona miłością rzuca się w wir przygotowań, ale zapomniała o jednej istotnej rzeczy: nie umie tańczyć!

 

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.