Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona

Potencjał edukacyjny 7 z 10 gwiazdek
7 / 10
Atrakcyjność dla widza 8 z 10 gwiazdek
8 / 10

Rekomendacja ZEF

Kolejne przygody, lubianych przez dzieci, Lassego i Mai. Jak w każdej części Biura... bohaterowie mają do rozwiązania kryminalną zagadkę, zatem muszą korzystać ze swoich umiejętności poszukiwania informacji, organizacji, nawiązywania kontaktów i komunikacji. W filmie pojawia się wiele sytuacji, w których bardzo ważne okazują się współpraca i zaufanie.
Lasse i Maja muszą wykazać się umiejętnościami typowymi dla detektywów,  jak np.  łączenie faktów, przewidywanie i logiczne myślenie. Ich przygody  mogą być idealnym pretekstem do rozmów na temat naprawiania swoich błędów, odpowiedzialności za własne czyny oraz konieczności pomagania sobie nawzajem.
Akcja filmu jest wciągająca i zawiera dużą dawkę humoru. Tajemnica skorpiona bez wątpienia rozwija wyobraźnię młodych widzów oraz uczy oceny postępowania, odnosząc się do takich wartości jak godność, sprawiedliwość czy honor.

Jurorzy rekomendujący film: Joanna Zabłocka-Skorek, Emilia Żuber, Artur Lecybil


1672323946

Ocena natężenia treści spornych: brak

Brak

Metryka filmu

Opis filmu

Miasteczko Valleby za kilka dni obchodzi 500. urodziny! Świętowanie może jednak przerwać złodziej, którego znakiem rozpoznawczym jest… skorpion. Czy młodzi detektywi, Lasse i Maja, wpadną na jego trop i uratują imprezę? 
Przed parą detektywów kolejny twardy orzech do zgryzienia. Komuś najwyraźniej bardzo zależy na tym, żeby impreza z darmowymi słodyczami, na którą czekają wszyscy mieszkańcy Valleby, nie doszła do skutku. Z Akademii Nauki ginie teleskop, fajerwerki przygotowane na pokaz przedwcześnie błyskają, a ze sklepu z biżuterią ginie żywy skorpion. Maja i Lasse mają kilku podejrzanych. Nie wykluczają nawet, że winny może być ksiądz – w końcu to na kościelnej wieży znaleziono poszlaki. W śledztwie pomagają im policjant i emerytowana złodziejka, Lillie, która mieszka w domu spokojnej starości.

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.