Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

ZEF na czerwonym dywanie

327231111_697573628775183_5115550807943933300_n
Jesteśmy na Berlinale - Berlin International Film Festival

Zespół Edukatorów Filmowych na tegorocznym Berlinale!

 

Agnieszka Piotrowska-Prażuch reprezentowała Zespół Edukatorów Filmowych na tegorocznym Berlinale!  Dla ZEFu najważniejsze i najciekawsze były filmy z dwóch konkursowych sekcji "Generation".

Spektrum poruszanych kwestii i ważnych tematów był w sekcjach "Generation" ogromny. Od filmu „Zeevonk” (ang. Sea Sparkle) Domiena Huyghe, w którym 12-letnia Lena musi zmierzyć się z uczuciem ogromnej straty po śmierci ojca; dziewczynka ucieka w świat fantazji, a śmierć ojca przypisuje tajemniczej, morskiej istocie (film otrzymał wyróżnienie od młodego Jury). Aż po film współfinasowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej – „Delegation” (Ha‘Mishlahat) Asafa Sabana. Film opowiada o grupie izraelskich nastolatków, którzy przyjeżdżają do Polski na wycieczkę śladami miejsc pamięci o Holocauście.

Szczególną uwagę naszej ekspertki przykuł film "Dancing Queen" w reżyserii Aurory Gossé. „Inspirująca historia o dorastaniu, sile więzi, samoakceptacji. Film taneczny dla dzieci, który bawi, wzrusza, ale też nie stroni od tematów trudnych” - stwierdziła po seansie Agnieszka.

Film będzie można zobaczyć najprawdopodobniej jeszcze w tym roku na polskich ekranach, a jego dystrybutorem będzie Bomba Film

Co wiemy o fabule "Dancing Queen"? Mina jest nastoletnią okularnicą, która musi mierzyć się ze swoimi kompleksami. Na początku roku szkolnego dziewczyna chce się na siłę dopasować do grupy rówieśniczej, zaimponować młodemu tancerzowi, którego miarą świata nie są uczucia, a ilość followersów na Instagramie. Mimo wielu wątpliwości Mina decyduje się na udział w konkursie tanecznym; pomaga jej w tym urocza, przebojowa babcia, która nieustannie serwuje różnego rodzaju mądrości. Każda rada babci jest zaproszeniem do śmiechu! Przygotowania do konkursu będą dla Miny początkiem niezwykłej podróży; nastolatka nauczy się walczyć ze swoim zwątpieniem i niską samooceną, odważnie zmierzy się ze szkodliwą wizją idealnego, społecznie pożądanego ciała. 

327231111_697573628775183_5115550807943933300_n

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.