Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

"Seans filmowy: spotkanie ze światem"

DSC_0054(1)
Na 3. Forum Edukacji Filmowej będzie nas reprezentować dr Justyna Budzik

Jak już wypominaliśmy, wkrótce (19 - 22 marca) w Katowicach odbędzie się 3. Forum Edukacji Filmowej. My dość licznie tam będziemy i chętnie z wami porozmawiamy, odpowiemy na pytania, posłuchamy opinii i sugestii... To w kuluarach. Natomiast "programowo" szczególnie gorąco zapraszamy Was na wykład naszej ekspertki - dr Justyny Budzik.

SEANS FILMOWY: SPOTKANIE ZE ŚWIATEM | 21 marca godz. 10.00

Wystąpienie będzie dotyczyło relacji między akademickim ujęciem edukacji filmowej a praktycznymi rozwiązaniami i podejściami stosowanymi przez różne podmioty w tej dziedzinie. Na podstawie własnych doświadczeń jako osoby przygotowującej materiały dydaktyczne - ćwiczenia, scenariusze zajęć, opracowania i warsztaty dla edukatorów – opowiem, jakimi inspiracjami z modeli edukacji filmowej kieruję się, aby planować działania całościowe, uwzględniające język filmu, afekty i emocje, kształtowanie postaw i przekazywanie wiedzy. Jako przykłady posłużą mi filmy (i ich opracowania) skupione na antropocenie, pokazujące antropogeniczne skutki zmian klimatu i proponujące nowe scenariusze dla przyszłości.

dr Justyna Hanna Budzik – adiunkta w Instytucie Nauk o Kulturze Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, lektorka języka polskiego jako obcego. Ekspertka Zespołu Edukatorów Filmowych (ZEF), współpracuje z instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi w zakresie edukacji filmowej. Autorka książek i artykułów filmoznawczych, popularyzatorka wiedzy oraz kultury polskiej. Laureatka Fulbright Slavic Award (2017/18, University of Washington, Seattle), lektorka języka polskiego na uniwersytecie Inalco w Paryżu w roku 2016/17.

Szczegółowy Forum na stronie organizatora - Stowarzyszenie Kin Studyjnych

fot. Kasia Hardej

DSC_0054(1)

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.