Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Rzepa

Potencjał edukacyjny 7 z 10 gwiazdek
7 / 10
Atrakcyjność dla widza 8 z 10 gwiazdek
8 / 10

Rekomendacja ZEF

Wyróżnienie ZEF na 12. MFFA Animocje Bydgoszcz 2023

Poprzez użycie różnych technik, widzimy różnice pomiędzy dwoma światami. Barwne materiały, które zostały wykorzystane do przedstawienia świata podziemnego; włóczki, sznurki, filce... symbolizują ciepło natury. Natomiast życie na powierzchni, świat ludzi, ukazane zostało skromną szarą kreską. W wielu wymiarach odkrywamy, że to co pod spodem może być o wiele ciekawsze i fascynujące. Film jest nawiązaniem do starej słowiańskiej baśni, która nam kojarzy się z wierszem Juliana Tuwima.

Jury rekomendujące film: Katarzyna Jaruszewicz-Kot, Agnieszka Piotrowska-Prażuch, Artur Lecybil

521b79eb22-poster

Metryka filmu

Opis filmu

Fabuła filmu oparta jest na słowiańskiej baśni, opowiadanej od wieków z chłopskiego punktu widzenia. Film ukazuje historię od strony podziemnej - dając przegląd tego, co naprawdę wydarzyło się, gdy chłopi zajmowali się uprawą warzyw. Także o własności, kolaboracji i zdradzie.

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.