Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Jesteśmy obecni na najważniejszych festiwalach filmów młodego widza

Przechwytywanie
Jury ZEF na 9. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza KINOLUB
Jesteśmy obecni na najważniejszych festiwalach filmów młodego widza w Polsce (czasami też za granicą). Po to, żeby widzom i branży kinowej wskazywać szczególnie ciekawe i wartościowe filmy.

Zbliża się kolejne święto kina -  9. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza KINOLUB (9 -19 czerwca) - gdzie mamy ogromną przyjemność oceniać filmy konkursowe.

Przedstawiamy nasze wspaniałe Jury;

JUSTYNA BUDZIK
Doktorka nauk humanistycznych, adiunkta w Instytucie Nauk o Kulturze Uniwersytetu Śląskiego. Filmoznawczymi i lektorka języka
polskiego jako obcego. Autorka książek "Filmowe cuda i sztuczki magiczne. Szkice z archeologii kina" (Katowice, 2015) oraz "Dotyk
światła. O zmysłowym doznawaniu kina" (Katowice, 2012), współautorka (wraz z Agnieszką Tambor) publikacji "Polska półka filmowa. Krótkometrażowe filmy aktorskie i animowane w nauczaniu języka polskiego jako obcego" (Katowice 2018). Lektorka języka polskiego w INALCO w Paryżu (2016/17), laureatka Fulbright Slavic Award na University of Washington w Seattle (2017/18). Zawodowo i badawczo zajmuje się edukacją filmową oraz nauczaniem kultury polskiej.

AGATA HOFELMAJER-ROŚ
Doktorantka w Szkole Doktorskiej w Uniwersytecie Śląskim. Prowadzone przez nią badania dotyczą głównie edukacji filmowej w Polsce i Europie, działań instytucji kultury w zakresie tworzenia kultury filmowej oraz obecności analizy filmu w działaniach edukacyjnych. Stypendystka w projekcie “Studia animacji filmowej w Gottwaldovie i Łodzi – porównawcza biografia zbiorowa”, realizowanego w ramach programu CEUS-UNISONO (2021-2023), stażystka w British Film Institute (2022). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2016 i 2019) na projekty „Patrz bajtel – tu kino!”, „Filmowe piegi Pana Kleksa”. Prowadzi blog o filmach dla młodego widza kinodzieci.info. Od 13. lat prowadzi zajęcia z zakresu edukacji filmowej, w ramach których współpracowała z: Filmoteką Śląską, Mediateką w Tychach, Miastem Ogrodów w Katowicach, Narodową Orkiestrą Polskiego Radia, Narodowym Centrum Kultury Filmowej, Muzeum Narodowym w Krakowie.

MACIEJ WITKOWSKI
Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Tata pięcioletniej córki, która na nowo pokazuje mu, czym jest magia kina. Animator, nauczyciel języka polskiego w szkole podstawowej, wychowawca klasy 5. Prowadzi konto na TikToku o nazwie “glodnykultury”, gdzie komentuje nauczycielską rzeczywistość. Specjalizuje się w kinie grozy, ze szczególnym zainteresowaniem śledzi zmiany zachodzące w wizerunku dziecięcego bohatera w horrorze.

Projekcje festiwalowe odbędą się w 11. miastach i miejscowościach w Polsce, w 14. kinach i ośrodkach kultury w 5. województwach! Centrum życia festiwalowego jest Rzeszów Stałym i najważniejszym elementem programu we wszystkich miastach festiwalowych są pokazy filmów dla dzieci i młodzieży, międzynarodowych produkcji, aktorskich i animowanych, wartościowych pod względem formy jak i przekazywanych treści. Podczas tej edycji czekają na widzów projekcje aż 64 filmów! A to nie koniec atrakcji! Festiwal Kinolub odwiedzą filmowcy z całego świata, będzie trochę zabawy i nauki dla dzieci i młodzieży... będzie się działo! 


Przechwytywanie

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.