Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

ZEF na 63. Żlin Film Festival

352402956_775584180936864_772750460797008792_n
Świetne wystąpienie Kai Łuczyńskiej i fantastyczny odZEF!

Na Open Mic Session nasza ekspertka Kaja Łuczyńska "skradła show" opowiadając o idei ZEFu. Biorąc pod uwagę uczestników panelu, reprezentujących festiwale z najdalszych zakątków, mamy pewność, że dowiedział się o nas cały świat.

63. edycja jednego z najważniejszych i najstarszych festiwali w Europie dobiegł końca. Nasz Zespół miał niepowtarzalną okazję, być częścią prawdziwego święta kina dziecięcego i młodzieżowego, jakim z pewnością jest ZLÍN FILM FESTIVAL. To niesamowita okazja, aby obejrzeć najważniejsze i najciekawsze filmy dla dzieci i młodzieży razem z pięknie i żywo reagującą młodą widownią! Międzynarodowy festiwal trwał od 1 do 7 czerwca, kategorii konkursowych było aż sześć (!), a przedstawicielki ZEF w zacnym składzie Agnieszka Piotrowska-Prażuch, Kaja Łuczyńska oraz Katarzyna Jaruszewicz-Kot akredytowane były na tegorocznym ZLINIE w charakterze obserwatorek. Dziękujemy z całego serca ZLIN za tę fantastyczną możliwość!
Jak podkreśla ceniona filmoznawczyni i edukatorka filmowa Kaja Łuczyńska filmowa impreza zachwyca rozmachem, repertuarem i organizacją. Ulubione migawki z tegorocznego ZLIN? „Z pewnością projekcja „Děti Nagana”, na którą część dzieci przyszła w koszulkach hokejowych i wiwatowała gdy bohaterowie w filmie (hokeiści właśnie) strzelali gole. Ale też projekcja i dyskusja po filmie „Przypadek Tesli”, gdzie reżyser był doskonale przygotowany na spotkanie ze swoją widownią. Dla każdego dziecka zadającego pytanie miał przygotowany filmowy gadżet! Dawno nie widziałam tyle pasji i zaangażowania po stronie twórcy w trakcie takiego eventu”.

Na wysoki poziom czeskiego festiwalu zwraca uwagę również doświadczona edukatorka filmowa Katarzyna Jaruszewicz-Kot: „Pokazane filmy nie tylko poruszały – jakże częste w kinie dla dzieci i młodzieży – tematy przyjaźni, pasji czy wiary w siebie, ale co ważne: twórcy i twórczynie nie bali się poruszać również wiele trudnych, problematycznych wątków. W „Tonda, Slávka a kouzelné světlo” mierzymy się z tematem depresji, w „Děti Nagana” mamy do czynienia z przemocą domową, zaś rewelacyjna „Dancing Queen” pozwala widowni zmierzyć się z bólem po utracie bliskiej osoby”.

Założycielka ZEF Agnieszka Piotrowska-Prażuch jest bardzo zadowolona z odbioru ZEF na międzynarodowej imprezie. Warto przypomnieć, że wspierany przez Europa Cinemas w ramach #CollaborateToInnovate projekt został przedstawiony przed dużą filmową, specjalistyczną widownią podczas tzw. Open Mic Session. Rekomendacjami ZEF zainteresowali się sami twórcy filmowi!
Agnieszka potwierdza, że wyróżnione przez ZEF filmy w trakcie 63. edycji ZLIN FILM FESTIVAL („Tonda, Slávka a kouzelné světlo”/„Tony, Shelly and the Magic Light”, „Děti Nagana”/„Big dreams” i „Dancing Queen”) będą przez Zespół Edukatorów Filmowych aktywnie wspierane i nie może doczekać się też polskich pokazów tych tytułów.
Już teraz wiemy, że „Dancing Queen” wprowadzi do polskich kin Bomba Film, a „Dzieci Nagana” – Fundacja Filmowa Warszawa.

Dziękujemy: ZLÍN FILM FESTIVAL ❣️

352402956_775584180936864_772750460797008792_n

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.