Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Mikołaj w każdym z nas 2

Potencjał edukacyjny 6 z 10 gwiazdek
6 / 10
Atrakcyjność dla widza 6 z 10 gwiazdek
6 / 10

Rekomendacja ZEF

Ciepła, momentami bardzo zabawna, historia, doskonale wprowadzająca młodego widza w świąteczny nastrój. Film w symboliczny i nieoczywisty sposób pokazuje dzieciom znaczenie relacji międzyludzkich oraz świątecznych tradycji, które pomagają nam być razem z bliskimi. Podkreśla ważność przygotowań do świąt i tworzenia świątecznej atmosfery, ale jednocześnie pokazuje, że nie jest to cel sam w sobie. Na uznanie zasługuje warstwa plastyczna filmu, pełna dopracowanej scenografii i nietuzinkowych rozwiązań wizualnych (np. inicjalna sekwencja, zrealizowana w konwencji animacji wycinankowej, stylizowanej na kalendarz adwentowy).

Eksperci oceniający film: Kaja Łuczyńska, Agnieszka Piotrowska-Prażuch, Jolanta Synowiec

Mikolaj w każdym z nas

Ocena natężenia treści spornych: bardzo mało

Bohaterowie filmu czasami podejmują brawurowe i nieodpowiedzialne decyzje (np. kradzież samochodu, samodzielna wyprawa do domu stolarza).

Metryka filmu

Opis filmu

Historia o małej wiosce jakich wiele. Lecz tutaj dzieje się coś dziwnego - ludzie zaczynają zapominać... Coraz bardziej i bardziej. W tym roku zapomnieli o tym, że zbliżają się Święta. Tylko Eliza jeszcze pamięta i tylko ona może przywrócić mieszkańcom pamięć o tym pięknym, świątecznym czasie każdego roku.

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.