Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Jeżyk i przyjaciele

Potencjał edukacyjny 9 z 10 gwiazdek
9 / 10
Atrakcyjność dla widza 9 z 10 gwiazdek
9 / 10

Rekomendacja ZEF

Film pokazuje, jak wspólne działanie i determinacja w dążeniu do celu mogą zmieniać świat. Podkreśla wartość troski o wspólne dobro oraz znaczenie zaufania i współpracy. Może być punktem wyjścia do rozmowy o tym, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach; jaki jest świat otaczającej nas przyrody; co nas śmieszy, a co martwi czy denerwuje.

Bohaterowie są sympatyczni i uosabiają szlachetne cechy : uczciwość, szczerość, odwagę, opiekuńczość.  Ich relacja rozwija się, więc można zwrócić uwagę młodych widzów na zachowania sprzyjające rozwojowi przyjaźni i te, które narażają przyjaźń na szwank. Jest to świetna okazja do rozmów o relacjach rówieśniczych oraz wartości wsparcia przyjaciół.

Bardzo ważnym wątkiem filmu jest ekologia - ukazanie konsekwencji suszy, która następuje wskutek nieprzemyślanego i egoistycznego zachowania niedźwiedzi. Ten temat można wykorzystać do rozwijania kompetencji świadomego podejmowania decyzji i lepszego rozumienia powiązań pomiędzy działalnością człowieka, a dobrostanem przyrody. Kreacje postaci zwierzęcych pozwolą dziecięcemu widzowi zarówno rozpoznać konkretne gatunki jak i polubić zindywidualizowanych bohaterów.

Film jest atrakcyjny fabularnie i wizualnie, walorem jest również polski dubbing.

Eksperci oceniający film: Karolina Giedrys-Majkut, Elżbieta Piotrowicz, Weronika Rolnik

jezyk_i_przyjaciele_plakat

Ocena natężenia treści spornych: bardzo mało

Niepokojące mogą być dla dzieci sceny, w których bohaterowie zostają sami w ciemnym lesie lub gdy są ścigani przez rysia czy wilki.

Warto uprzedzić dzieci przed seansem, że bohaterów spotkają niebezpieczne przygody.

Metryka filmu

Opis filmu

Dzielna jeżyczka Mila i przebojowy wiewiór Mędrek, wspólnie z najmłodszymi widzami, wyruszają w świat, by uratować leśne stworzenia, którym na skutek suszy zabrakło wody. Choć uwielbiają beztroską zabawę, wszystko zmienia się, gdy muszą podjąć się pewnej misji, by uratować swój dom. Przy okazji będą mieli szansę udowodnić, że nawet będąc małym, można zostać wielkim bohaterem. Jak dbać o przyrodę? Jak uratować las przed suszą? „Jeżyk i przyjaciele” nie tylko rozbawią najmłodszych widzów, ale także nauczą ich szacunku dla otaczającego świata. „Jeżyk i przyjaciele” to również „bezpieczna”, wolna od przemocy i przerażających postaci bajka, która doskonale nadaje się na pierwsze wyjście z dzieckiem do kina.

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.