Film ma w sobie urok i sentymentalną aurę przywodzącą na myśl kino lat 90. Pozwala poruszyć z młodzieżą wiele tematów takich jak choroba bliskiej osoby, strata, rodzinne tajemnice czy młodzieńcza miłość. Również wątek kryminalny może posłużyć do omówienia zagadnienia błędów przeszłości, drugiej szansy czy etycznego postępowania. Choć w filmie wiele jest motywów bardzo stereotypowych dla współczesnej literatury i kinematografii młodzieżowej (motyw drogi, motyw ciężkiej choroby), wartka, pełna zwrotów akcja i ciekawi bohaterowie sprawiają, że film ogląda się bez znużenia. Na uznanie zasługuje trafne ukazanie ciężaru moralnych dylematów bohaterów oraz prezentowane tych samych sytuacji z perspektywy różnych osób. Dużym atutem jest ciekawie dobrana ścieżka dźwiękowa, która stanowi oś fabularną i emocjonalną filmu. Film oceniało 3. ekspertów ZEF. Eksperci rekomendujący film: Anna Gawrysiak-Knez, Iwona Bartnicka |
Używki (alkohol, marihuana). Działania niezgodne z prawem (pomóc w ucieczce osobie skazanej, kryminalna przeszłość jednego z bohaterów). Seks (bez zbędnej nagości). Śmierć bliskiej osoby, choroba.
17-letnia Elsa z dnia na dzień dowiaduje się, że ma białaczkę i natychmiast potrzebuje przeszczepu szpiku. Okazuje się, że jedynym możliwym dawcą jest jej biologiczny ojciec, którego nie zna i nie zna jego miejsca pobytu. Razem z poznanym w szpitalu Edo, wyrusza w podróż w poszukiwaniu mężczyzny. Wydaje się, że Elsa i Edo nie mają ze sobą nic wspólnego poza faktem, że cierpią na tą samą chorobę, z której on już prawie wyzdrowiał, a przynajmniej jej tak powiedział. Tymczasem okazuje się, że szczęście i radość życia może nas zaskoczyć w każdej, nawet najmniej oczywistej chwili.